PRZECIW


PRZECIW

PRZECIW

„Początki PRZECIWu związane są z działającym w Lublinie Klubem INDUSTRIAL. We wrześniu 1994 roku podczas pamiętnego koncertu otwierającego działalność klubu (AMEN, ÓSMY DZIEŃ TYGODNIA), doszło do spontanicznego występu trzech tajemniczych osobników tworzących później PRZECIW. W kwietniu 1995 roku po koncercie Trottela właściciel lokalu, w którym działał INDUSTRIAL podziękował miejscowej załodze za współpracę. Tym samym stanęliśmy na rozdrożu, tracąc miejsce na próby. Piotrek i Czarek podjęli decyzje o wyjeździe do Anglii. Kapela zawiesiła działalność na trzy lata.
W kwietniu 1998 roku znowu zaczęliśmy grać. Tym razem bardziej poważnie i z celem rejestracji materiału na kasetę. Po niecałym roku intensywnych prób nagraliśmy materiał w studiu CZAD w Swarzędzu, który ukazał się w styczniu 2000r. nakładem ENIGMATIC Records. Kaseta „Mr. Fuck”, to ponad trzydziestominutowa porcja sprawnego i klasycznego HC/Punka kojarzącego się z dokonaniami APATII, starego DEZERTERa czy REŻIMu (z ulotki ENIGMATIC przedstawiającej kasetę). Rok 2001/2002 to liczne koncerty na terenie całego kraju.
Na wiosnę 2003r. dołączył do nas Darek stając się głównym wokalem kapeli. Związany z nami mentalnie, gdyż grał z każdym z nas w nieco innych konfiguracjach na początku lat 90-tych. Nowy materiał wtedy był już praktycznie zrobiony, pozostało go jedynie doszlifować pod względem wokalnym. Do studia MARTON w Lublinie weszliśmy na początku lipca. Podczas tej sesji zarejestrowaliśmy czternaście piosenek w tym cover DEZERTERa, Szara Rzeczywistość. Tym razem materiał wydał PASAŻER. Do premierowego CD dołączona jest druga płyta z naszym poprzednim materiałem „Mr. Fuck”, który został ponownie zremasterowany. Materiał ten wzbogacony jest o nagranie wideo z koncertu jaki zagraliśmy w Orzyszu w 2000 roku.”

Dyskografia:
2000 – Mr. Fuck (MC)
2005 – Krzyczę + Mr. Fuck (CD X2)
2006 – DIY Promo CD vol. 1 (CDR)
2010 – Punk Rock Show (CD)
2013 – Rock na Bagnie 2010 (CD)
2014 – XX (LP)

http://www.przeciw.band.pl
https://www.facebook.com/PrzeciwPunkRock